AMATEURVOETBAL SINDS 2 SEPTEMBER 1947

Voorbeschouwing Heerde 1 - Zuidwolde 1

Geschreven op 31 oktober 2019 door Bert Brontsema
Voorbeschouwing Heerde 1 - Zuidwolde 1

De snelste 5-seriegoals ooit? Heerde-uit altijd lastig

Afgelopen zondag scoorde Zuidwolde 1 in haar duel tegen Oerterp 1 binnen 25-minuten 5 goals achter elkaar. Bij supporters kwam de vraag of dit de 5 snelste goals ooit bij Zuidwolde 1 waren. We zijn in de statistieken gedoken en kunnen de vraag met zowel ja en nee beantwoorden. Als het gaat om de snelste 5-seriegoals vanaf het begin van een wedstrijd, dan kan deze vraag zondermeer met ja beantwoord worden. Op de vraag of dit de snelste 5-seriegoals tijdens een wedstrijd waren dan is dit niet het geval.

Op 20-09-2015 won Zuidwolde haar thuisduel tegen C.E.C. uit Emmer Compascuum met 7-0. Lang leek deze wedstrijd uit te draaien op een 0-0 gelijkspel. Totdat het ineens in de 2e helft ging lopen. In de 53e minuut scoorde Frans Capellen de 1-0. In de 57e minuut scoorde Marcel Linthorst de 2-0. Twee minuten later scoorde Wessel Buning in de 59e minuut de 3-0. In de 61e minuut was het weer raak door een treffer van Marcel Linthorst (4-0). Tien minuten later scoorde Marcel Linthorst in de 71e minuut de 5-0. Binnen 25 minuten scoorde Robin Steenbergen in de 78e minuut zelfs de 6-0. Het slotakkoord was in de 86e minuut voor Frans Capellen, die de 7-0 op het scorebord bracht.

Nog verder terug in de tijd een ander opmerkelijk feit. Exact 6 jaar daarvoor op 20-09-2009 won Zuidwolde met 8-0 van VAKO uit Vries. Over twee helften verdeeld scoorde Zuidwolde toen binnen de 25 minuten 5 keer.  In de 23e minuut scoorde Marcel Linthorst de 1-0. In de 31e minuut scoorde hij ook de 2-0. Een minuut later (32e minuut) voltooide Marcel Linthorst zijn zuivere hattrick met de 3-0. Direct na de thee scoorde Carlos Lopes Macedo in de 46e minuut de 4-0. Opnieuw een minuut later scoorde Marcel Linthorst in de 47e minuut de 5-0. Deze 5 treffers vielen derhalve binnen de door ons gestelde magische 25-minutengrens.  Later in deze wedstrijd scoorde Marcel Linthorst in de 56e minuut de 6-0. De mooiste goal van deze wedstrijd werd gescoord door Carlos Lopes Macedo. Op aangeven van rechterspits Gerald Kreuze knalde hij de bal hangende in de lucht in de 83e minuut snoeihard strak in het kruis (7-0). Het slotakkoord was in de 86e minuut weer voor Marcel Linthorst die de eindstand toen bepaalde op 8-0. Een ander opmerkelijk feit in deze wedstrijd was de rentree (na exact één jaar blessureleed- wedstrijd Beilen) van Erwin Linthorst. Hij kwam toen in het veld voor Sjaak Pronk. Genoeg statistieken. Komende zondag speelt Zuidwolde een uitwedstrijd tegen Heerde en dat is zeker in Van Gaals-termen gesproken: different Cook.

We moeten maar liefst 32 jaar terug in de tijd, toen Zuidwolde 1 puntje wegkaapte in Heerde. Dit was echter wel een historisch belangrijk puntje. Op 17 mei 1987 (slotdag van de competitie 1986/87) speelde Zuidwolde met 2-2 gelijk tegen Heerde. Door dit kostbaar behaalde puntje behaalde Zuidwolde indertijd een historisch hoogtepunt, want Zuidwolde promoveerde toen voor het eerst in haar bestaan van de Zwolsche Voetbalbond (ZVB) naar de 4e klasse KNVB Noord. Door de promotie kwamen beide teams elkaar vervolgens 29 jaar niet meer tegen. In het seizoen 2016/17 ging Zuidwolde op 18 september 2016 in Heerde met maar liefst 7-1 kopje onder tegen de Heerdenaren. Het thuisduel werd toen door Zuidwolde met 3-1 gewonnen. In het seizoen 2017/18 verloor Zuidwolde het duel in Heerde met 3-0. Op de slotdag van die competitie eindigde het thuisduel in een 2-2 gelijkspel. In het seizoen 2018/19 verloor Zuidwolde beide duels. Het thuisduel werd met 1-3 verloren. Het uitduel leverde een gedecideerde 4-0 zege op voor de Heerdenaren. Kortom Heerde-uit: altijd lastig.

Valthermond 2 - Zuidwolde 2

Ook Zuidwolde 2 was afgelopen zondag op schot. Met maar liefst 5-0 werd Raptim 3 aan de kant geschoven. Mark Tiggelaar scoorde al binnen de 30 seconden. Na de thee was de 2-0 van Speedy Gonzalez Jos Bouwens zeer belangrijk. Tot slot killde Wessel Buning met een zuivere hattrick Raptim volledig (5-0 eindstand). Door dit resultaat is het tweede opgeschoven naar de 5e plek in de reserve 1e klasse. Komende zondag speelt Zuidwolde 2 op sportpark De Meent een uitwedstrijd tegen Valthermond 2 (de nr. 7 in de competitie). Andermaal een belangrijk duel voor het reserveteam van Zuidwolde. Deze wedstrijd begint om 10.00 uur in Valthermond.

Steenwijker Boys 2 - Zuidwolde 3

Zuidwolde 3 leek afgelopen zondag voor een stunt te zorgen tegen een van de topploegen in hun klasse. Lang leek Zuidwolde 3 een puntje mee te nemen uit Dwingeloo. In de slotfase wist Dwingeloo echter nog 2 keer te scoren en zo eindigde die wedstrijd in een 4-2 verlies. Weet Zuidwolde 3 zondag a.s. wel voor een stunt te zorgen door punten te pakken in het uitduel tegen het reserveteam van Steenwijker Boys? We duimen voor Zuidwolde 3. Deze wedstrijd begint om 11.00 uur op sportpark De Koperberg te Steenwijk.

Zuidwolde 4 - VKW 5

Afgelopen zondag begon de dag voor de vereniging met Sjaak Pronk. Hij was de beslissende man in het team van Zuidwolde 4 tegen SVBC 2. Met 3-2 trok Zuidwolde 4 aan het langste eind. Door dit resultaat is Zuidwolde 4 opgeschoven naar de 4e plaats in hun competitie. Komende zondag wacht voor Zuidwolde 4 op de thuisbasis andermaal een topper tegen deze keer VKW 5 uit Westerbork.  Aanvang van dit duel is om 10.00 op Woltingeslag.

FC Echten - vrijaf

Vrijdagavond voetbal

Zuidwolde- vrouwen 1 op Woltingeslag

Het weekendvoetbal begint vrijdagavond op sportpark Woltingeslag. Het vrouwen 1-team van Zuidwolde speelt dan 4 seriewedstrijden tegen respectievelijk Pesse vr. 4, Noordscheschut vr. 2, VCG vr. 1 en DOS '63 vr. 1. Met name het duel tegen VCG 1 is voor het 1e vr.-team van Zuidwolde belangrijk. Het is namelijk het duel tussen de nr. 1 (VCG) en de nr. 2 (Zuidwolde). De eerste wedstrijd van het vr.1-team begint om 19.30 uur

Zuidwolde vrouwen 2 naar sportpark 't Hoge Bos (HODO) Hollandscheveld

Het vr.-2 team van Zuidwolde speelt vrijdagavond twee seriewedstrijden tegen HZVV vr. 2 en 3-team. Zuidwolde vrouwen 2 staat momenteel op de 3e plaats in hun competitie. De eerste wedstrijd van het vrouwen 2-team begint om 19.25 uur

Zuidwolde 35+ naar sportpark De Schutlanden Hoogeveen

Zuidwolde 35-team speelt vrijdagavond 2 seriewedstrijden tegen respectievelijk Ruinen 35+-team en Dwingeloo 35+2-team. Weet Zuidwolde 35+ haar 8e plaats in de competitie te verbeteren? De verschillen in deze competitie - met uitzondering van de top 3 - minimaal. Het eerste duel begint om 20.30 uur (duel tegen Ruinen).

Zuidwolde 45+ naar gemeentelijke sportpark Vitesse '63 te Koekange

Weet Zuidwolde 45+ haar koppositie te verstevigen? Vrijdagavond speelt Zuidwolde 45+-team 2 seriewedstrijden tegen respectievelijk SJO WIJC 45+-team en Vitesse '63 45+-team. De eerste wedstrijd van Zuidwolde 45+ begint om 19.00 uur.

Het bestuur van v.v. Zuidwolde wenst alle Zuidwoldiger teams komend weekeinde weer veel succes toe.

Zoeken

Hoofdsponsor

VVZ - Webshop

JVZ